Asie

Ďáblovo moře (Neůspěch v hledání...)

7. března 2008 v 19:10 | Pátrač

Články, které zde byly smazány, se nyní nacházejí na mém novém webu: http://blog.o106.com/patrac/

Z technických důvodů jsem byl/a nucen/a tento blog opustit. Nešlo mi odesílat články. Díky za pochopení.


Zvláštní, přepisovat články mi jde...

Snad se mnou věrní čtenáři zůstanou i nadále. =)
Nejhorší je, když hledáte informace o něčem, o čem jste nikdy před tím neslyšeli. Při hledání údajů k tomuto článku, jsem získal/a recept na Sushi s Ďáblovým jazykem, všechny (ne)možné informace o Bermudském trojúhelníku a o knize podivného autora, co psal i o Atlantidě, ale do všeho tahá UFO.
Každý druhý člověk na světě zná Bermudský trojúhelník. Populární začarovaná část moře při pobřeží Ameriky, kde se za záhadných okolností ztrácejí lodě a letadla a ,,umírají" stovky lidí. Mě osobně však nefascinuje a tak bylo pro mě jako hození do studené vody, zjišťovat něco o jeho tzv. dvojčeti při pobřeží Asie: Ďáblově moři.
Ďáblovo moře, jak je nazýváno Evropany a Američany, se nachází na jihovýchodě Japonska a o jeho existenci se prakticky neví. Málo kdo o něm někdy slyšel a spousta lidí tento název přisuzuje mylně právě Bermudskému trojúhelníku.
Co mě ale zaujalo, tak to, že oba tyto ,,kolosy" se nacházejí v přibližně stejné zeměpisné šířce a mají i více společných charakteristických rysů, jako je například proud Kurošio (- Golfský proud) a studený proud Ojašio (- Labradorský proud). Podobná je i atmosférická cirkulace a mořem prochází linie obsahující magnetickou deklinaci.
Legenda o Ďáblově moři se v Japonsku příliš neujala a tamní obyvatelstvo o něm má jen mizivé představy. První podstatnější zmíňky o něm se oběvily teprve nedávno. V druhé polovině minulého stoletím se okolo japonských břehů přehnala bouře a ke dnu smetla hned několik rybářských lodí a dvě expediční s 31 výzkumníky a zbylou posádkou na palubě. Všichni byli mrtví. Vše prý způsobyl výbuch podmořské sopky Myodžin.
A tak mě teď napadá otázka: Co je vlastně na Ďáblově moři tak fascinující? Nejspíše toho mnoho nebude a nebo je lidstvo zaslepeno ,,velkým hranatým bratrem" v Atlantiku a tak neberou o něco menšího bratříčka v potaz.
Pokud toužíte po více informacích, bude lepší si nastudovat samotný Bermudský trojúhelník a začít s porovnáváním. Vím, je to odemne můj veliký poklesek v suverénosti a zahlcenosti informacemi, ale jinak to nejde. Kvůli milé návštěvnici Yoshiko , které si vážím za její velmi obsáhlý blog a za ochotu diskutovat na hodně podivná témata, jsem prošel/a i městskou knihovnu. Ale nejspíš byla moje ruka vedena špatným směrem a oči neviděli ty tlusté svazky promáčené slanou vodou a tak se mi nepoštěstilo a nic zajímavého jsem nesehnal/a
Neztrácejte ale naději, třeba se mi konečně podaří zastihnout toho mizeru Ivana na ICQ a zakroutím mu jeho bicepsem... (A nebo on mně krkem...)
Pátrač
 
 

Reklama